Obecnie w każdym domu i firmie funkcjonują mniejsze lub większe sieci komputerowe, w firmach czy placówkach publicznych niezbędne są duże przepustowości danych i jendocześnie bardzo ważne jest bezpieczeństwo co nie pozwala na zastowowanie rozwiązań bezprzewodonych dlatego najcześniej stosuje się okablowanie strukturalne z centralnym punktem sieci w serwerowni gdzie urządzenia aktywne i pasywne schowane są w szafie RACK.

Projektując sieć komputerową i telekomunikacyjną musimy się kierować pewnymi zasadami które przewidują określone normy:

  • w każdym pomieszczeniu muszą znajdować się gniazda abonenckie tak, aby można przenieść stanowisko komputerowe w odpowiednie miejsce.
  • na każde 10m² powierzchni biurowych powinny się znajdować 2 gniazda RJ-45 + 2 gniazda elektryczne 230v DATA w specjalnie wydzielonym obwodzie

Kolejną ważną sprawą jest wybór okablowania i urządzeń, zalecamy stosowanie przewodów FTP kat. 6 - jest to przewód ekranowany co pozwala na zabezpieczenie sieci przed przepięciami, burzami i innymi wyładowaniami elektrycznymi a wysokiej klasy kategoria kabla pozwala na uzyskanie dużej przepustowości. Do tego należy oczywiście wybrać patchpanel-e oraz switche o zgodnej przepustowości (w tej chwili standardem staje się 1000mbps)

Jeżeli pojawia się więcej niż jeden punkt dystrybucyjny w sieci łączymy je za pomocą światłowodu co pozwala na wyeliminowanie efektu "wąskiego gardła" w sieci, koszt światłowodu jest niewielki również koszty urządzeń przetwarzających sygnał również są już bardzo przystępne

Warto już na etapie projektu zgłosić się do nas udzielimy bezpłatnej konsultacji na temat projektu a także doradzimy jaki sprzęt wybrać. Sieć z reguły wykonuję się z myślą o pracy przez długie lata nie warto tutaj stosować rozwiązań tymczasowych, pozorne oszczędności mogą wygenerować znaczne koszty jeżeli zajdzie potrzeba rozbudowy sieci lub okaże się ona niezgodna ze standardami i niewydajna. Oferujemy rozwiązania sieciowe z gwarancją producenta 25 lat ! Po wykonaniu pomiar przepustowości sieci zgodnie ze standardami.

Posiadamy doświadczenie w budowie sieci komputerowych w placówkach służby zdrowia gdzie ustawodawca określa ściśle wymogi odnośnie sieci strukturalnej pomożemy odpowiednio zaprojektować sieć a także wykonać wszystkie prace w dogodnych terminach uwzględniając godziny pracy placówki.

Zadzwoń i umów się na wywiad techniczny !

Menu
Wyszukiwarka